مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

مقام معظم رهبری مد ظله العالی: در تشکیلات جامعه مدرسین باید لایه ای زیر مجموعه شورای عالی جامعه مدرسین به عنوان مجمع عمومی مدرسین حوزه، متشکل از مدرسین جوان و سطح حوزه تشکیل بشود و مباحث را این جمع پخته کند و به شورای عالی جامعه مدرسین ارائه نماید.
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حمایت رهبری از قوای سه گانه جان تازه ای به مردم و نیروهای انقلابی داد


   رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین ارسال به دوست      در شرارت های اخیر در کشور، اشرار مانند خفاش ها از لانه های خود بیرون آمدند و حتی اعلام کردند که سر شما را می بریم. در این زمان بود که بیش از گذشته نقش ولایت فقیه برای همگان مشخص شد. چرا که ایشان از قوای سه گانه حمایت کردند و این مسئله موجب شد مردم و نیروی انتظامی جان تازه ای بگیرند. نسخه چاپي

سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه عنوان سایت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه حوزه علمیه قم , مدرسه معصومیه , واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات مركز مدیریت حوزه های علمیه جشنواره علامه حلی(ره)  افق حوزه هفته نامه بری حوزه ها مرکز آموزش تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم پایگاه رسمی مرکز خبر حوزه های علمیه  اداره كل دانش آموختگان حوزه  معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه قم معاونت آموزش حوزه های علمیه,معاونت آموزش حوزه,معاونت آموزش حوزه علمیه قم,مدیریت حوزه علمیه قم معاونت آموزش حوزه های علمیه,مرکز مدیریت حوزه های علمیه,مدیریت حوزه علمیه استان قم گزارش تصویری اخبار مرکز مدیریت حوزه علمیه قم, گزارش تصویری اخبار مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان قم, مرکز اطلاع رسانی مدیریت حوزه علمیه استان قم سامانه نجاح و نجما معاونت آموزش حوزه هاي علميه مركز مديريت حوزه هاي علميه ثبت نام طلاب نتايج پذيرش حوزه هاي علميه كنكور حوزه هاي علميه ورود به سيستم جامع طلاب حوزه هاي علميه شماره تماس با معاونت آموزش تماس با معاونت آموزش حوزه هاي علميه خريد اعتباري ثبت نام مراكز تخصصي معاونت آموزش حوزه هاي علميه طلاب سطوح عالي آزمون تكميل ظرفيت مراكز تخصصي حوزه هاي علميه معاونت آموزش ثبت نام امتحانات نواقصي حوزه هاي علميه اطلاعيه پذيرش سطح چهار دكتري اداره كل امور آموزش اساتید مدارج علمي سنجش و پذيرش برنامه ريزي و ا رزيابي آموزشي مراكز ت خصصي آموزش غير حضوري عضويت در دامنه نجاح معاونت آموزش حوزهاي علميه  آدرس سایت معاونت آموزش حوزه های علمیه مرکز اطلاع رسانی سامانه نجما نجاح پذیرش حوزه های علمیه مدیریت حوزه علمیه قم ارزیابی نظارت اخبار اطلاعیه مراکز تخصصی مدارس سطوح عالی استان معاونت آموزش اموزش خبرگزاری معاونت آموزش پژوهش تبلیغ اموزش های کاربردی تهذیب آمار بررسی ارزیابی امتحانات شفاهی سنجش پذیرش ارتباطات مراجعات بازرسی فناوری اطلاعات امور طلاب دانش آموختگان اسکان شهریه تلبس خدمات کتبی آیت الله حسینی بوشهری حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال سامانه نجاح و نجما معاونت آموزش حوزه های علمیه مركز مدیریت حوزه های علمیه ثبت حضوری عضویت در دامنه نجاح معاونت آموزش حوزهای علمیه آدرس سایت معاونت آموزش حوزه های علمیه نام طلاب نتایج پذیرش حوزه های علمیه كنكور حوزه های علمیه ورود به سیستم جامع طلاب حوزه های علمیه شماره تماس با معاونت آموزش تماس با معاونت آموزش حوزه های علمیه خرید اعتباری ثبت نام مراكز تخصصی معاونت آموزش حوزه های علمیه طلاب سطوح عالی آزمون تكمیل ظرفیت مراكز تخصصی حوزه های علمیه معاونت آموزش ثبت نام امتحانات نواقصی حوزه های علمیه اطلاعیه پذیرش سطح چهار دكتری اداره كل امور آموزش اساتید مدارج علمی سنجش و پذیرش برنامه ریزی و ارزیابی آموزشی مراكز تخصصی آموزش مرکز خدمات آموزشی حوزه های علمیه برادران خواهران غیر حضوری پذیرش حوزه های علمیه دوره بلند مدت دوره کوتاه مدت سیکل دیپلم مقطع عالی و دانشگاهی شرایط پذیرش در حوزه های علمیه دفترچه راهنمای پذیرش حوزه های علمیه آزمون پذیرش منابع آزمون پذیرش حوزه

 
 
رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین

حمایت رهبری از قوای سه گانه جان تازه ای به مردم و نیروهای انقلابی داد  


 

در شرارت های اخیر در کشور، اشرار مانند خفاش ها از لانه های خود بیرون آمدند و حتی اعلام کردند که سر شما را می بریم. در این زمان بود که بیش از گذشته نقش ولایت فقیه برای همگان مشخص شد. چرا که ایشان از قوای سه گانه حمایت کردند و این مسئله موجب شد مردم و نیروی انتظامی جان تازه ای بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال پیش از ظهر امروز در درس خارج خود که در مدرسه عالی دارالشفاء در قم برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر کشور در موردگرانی بنزین و اغتشاش اشرار در کشور گفت: این روزها، روزهای سنگین و تصمیم گیری آن برای نظام حساس و حساب شده است.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین افزود: خدای متعال دو خصوصیت مهم را برای پیامبر اسلام(ص) و کسانی که پیرو ایشان می باشند، بیان می کند، که ایشان در عین مهربانی و محبت با مردم، در مقابل کفار و دشمنان خیلی حساب شده و دقیق، با شدت و وحدت برخورد می کند.

وی بیان داشت: این رفتار و مهربانی در برخورد با مردم از سویی و  شدت و  استقامت در برابر دشمنان از سوی دیگر، دو رکن مهم در اسلام است. نمی توان جامعه اسلامی را تک بُعدی اداره کرد و اگر شدت نباشد، انسجام اسلام به هم می ریزد و اگر شدت و استقامت در برابر دشمن نباشد، دشمن در جامعه اسلامی نفوذ می کند و وحدت را از بین می برد و از بین رفتن وحدت در جامعه اسلامی، موجب تضعیف و سستی جامعه در عرصه های مختلف خواهد شد.

این استاد حوزه با بیان  این که این روزها کشور شاهد اتفاقاتی مهم بوده و لازم است روحانیون و مبلغین و رسانه ها به آن همت بگمارند و توجه داشته باشند اظهارداشت: نکته اول دشمنی استکبار، اروپا و پیر استمعار انگلیس  با اسلام، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است. دشمنی اینها بامردم  اسلام ناب و ایران از قرنهای گذشته به اثبات رسیده است. از جمله آن حضور اسرائیل در بیت المقدس،کودتاهای مختلف، تسلط رژیم شاهنشاهی، انجام حرکت های نادرست مانند جاسوسی و طراحی برای فتنه و آشوب بعد از انقلاب در سفارتخانه خودشان، همه نشان دهنده عمق خباثت انگلیس، آمریکا و هم پیمانانی است که نقش چماق و هویج را دارند.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال  برجام را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر امریکا در گذشته سیاست چماق و هویج را خودش اجرا می کرد؛ اما امروز آن نقش را به اروپا داده است؛  فکر نابخردانه است تا کسی به این ها اعتماد کند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین به  نقش مرجعیت و روحانیون در هدایت مردم  و پایبندی به اعتقادات اشاره کرد  گفت:  بعد از 50 سال حکومت شاهنشاهی، کسی که مانند میرزای شیرازی پای اعتقادات ایستاد و مردم را هدایت کرد، حضرت امام (ره) بودند، ایشان  مرجع تقلید، فقیه و فیلسوف و کسی که برخاسته از حوزه های علمیه بود و کار هدایت جامعه را بدست گرفت؛‌ وقتی به امام راحل گفتند چگونه می خواهید در مقابل دشمن بایستید،  گفتند با حمایت همین مردم.ایشان معتقد بودند مردم ولی نعمت ما هستند با همین حمایت مردم و حوزه، امام راحل قیام کردند.

وی بیان داشت: وقتی خواستند امام راحل را تهدید کنند، مرجعیت و حوزه ساکت نمانند و حمایت کردند. قیامی که منجر به سقوط حکومت شاهنشاهی شد، از همین حوزه حرکت به سمت بیوت مراجع شروع شد و  مراجع مردم را به صبوری و استقامت در برابر ظلم دعوت کردند. رژیم ساکت ننشست و به بیوت و طلبه ها حمله ور شد و خون آنها را ریخت و مردم نیز در قبال این حمله، ساکت ننشستند و قیام و حمایت مردمی شروع شد.

این استاد حوزه با بیان این که آمار شهدای روحانیت و حوزه ها در 8 سال دفاع مقدس موجب افتخار روحانیت است اظهارداشت: مسئولین اجرایی حواسشان باشد که حوزه و مرجعیت چه جایگاهی دارند. امروز که دست استکبار از آستین، اشرار این منطقه بیرون می آید، باید مواظب بود. اینها کسانی بودند که جلوی حوزه های علمیه قداره کشیدند و همان کار داعشی ها را انجام دادند و قرآن ها را آتش زدند و مساجد را سوزاندند و اما امروز حوزه ها ضمن محکوم  کردن این حرکت، برای حفظ دین لحظه ای عقب نشینی نخواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال گفت: امروز مردم ولی نعمت همه می باشند و حق دارند بدسلیقگی بعضی افراد را نقد کنند. این صلابت امت و نظام است. که اگر تصمیمی را مسئولان گرفتند، باید بدانند چه زمانی اعلام کنند و ای کاش بعضی مسئولین در این اتفاق اخیر خوش سلیقه گی به خرج می دادند و فرهنگ سازی می کردند و خطا نمی کردند و با مراجع در میان می گذاشتند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین افزود: اما مسئولین خطا کردند و در شب میلاد حضرت رسول(ص) موضوعی را گفتند که مردم نقد داشتند و همین بهانه ای برای اشراری شد که از سالهای گذشته برای همچین روزی برای تخریب آماده شده بودند.

وی بیان داشت: مردم برای نقد و اعتراض آمده بودند، ولی وقتی متوجه شدند، اعتراض ها به دست افراد شرور افتاده و دنبال از بین بردن نظام هستند و مراجع تقلید نگرانی خودشان را اعلام کردند، صف خود را از اشرار جدا نمودند. 

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال  ادامه داد: اشرار مانند خفاش ها از لانه های خود بیرون آمدند و حتی اعلام کردند که سر شما را می بریم. در این زمان بود که بیش از گذشته نقش ولایت فقیه برای همگان مشخص شد. چرا که ایشان از قوای سه گانه حمایت کردند و این مسئله موجب شد مردم و نیروی انتظامی جان تازه ای بگیرند.

این استاد حوزه با بیان این که امروز بار دیگر با هوشیاری ولایت فقیه و مردم، توطئه از پیش طراحی شده معرفی و خنثی شد گفت: مراجع، مبلغین و اساتید از هیچ تهاجمی از سوی دشمنان نمی ترسند. اما نگرانی حوزه و روحانیت از سوی مسئولین بی سلیقه است که با حرکت های نابخردانه خود موجب تحرکاتی از سوی بدخواهان نظام و هزینه هایی برای کشور می شوند،‌است.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین افزود: اگر می خواهند مسئله ای ملی را عنوان کنند، بدانند از قبل باید اطلاع رسانی، فرهنگ سازی شود  مردم  و مراجع تقلید در جریان امور گذاشته  شوند.

 

 

شماره خبر:٤١٠١٠٣   /   1398/08/29   /    ١٠:٣٢


خروج