مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

مقام معظم رهبری مد ظله العالی: در تشکیلات جامعه مدرسین باید لایه ای زیر مجموعه شورای عالی جامعه مدرسین به عنوان مجمع عمومی مدرسین حوزه، متشکل از مدرسین جوان و سطح حوزه تشکیل بشود و مباحث را این جمع پخته کند و به شورای عالی جامعه مدرسین ارائه نماید.
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فتوای ۷۰ ساله علمای اسلام، حرمت ارتباط و همکاری با رژیم صهیونیستی است


   آیت الله اعرافی: ارسال به دوست      مدیر حوزه های علمیه گفت: در طول بیش از ۷۰ سال از جنایت رژیم جعلی صهیونیستی، فتوای بزرگان دین و علمای اسلامی، همواره بر حرمت همکاری با این رژیم بوده است. نسخه چاپي

سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه سامانه جامع معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه عنوان سایت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه حوزه علمیه قم , مدرسه معصومیه , واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات مركز مدیریت حوزه های علمیه جشنواره علامه حلی(ره)  افق حوزه هفته نامه بری حوزه ها مرکز آموزش تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم پایگاه رسمی مرکز خبر حوزه های علمیه  اداره كل دانش آموختگان حوزه  معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه قم معاونت آموزش حوزه های علمیه,معاونت آموزش حوزه,معاونت آموزش حوزه علمیه قم,مدیریت حوزه علمیه قم معاونت آموزش حوزه های علمیه,مرکز مدیریت حوزه های علمیه,مدیریت حوزه علمیه استان قم گزارش تصویری اخبار مرکز مدیریت حوزه علمیه قم, گزارش تصویری اخبار مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان قم, مرکز اطلاع رسانی مدیریت حوزه علمیه استان قم سامانه نجاح و نجما معاونت آموزش حوزه هاي علميه مركز مديريت حوزه هاي علميه ثبت نام طلاب نتايج پذيرش حوزه هاي علميه كنكور حوزه هاي علميه ورود به سيستم جامع طلاب حوزه هاي علميه شماره تماس با معاونت آموزش تماس با معاونت آموزش حوزه هاي علميه خريد اعتباري ثبت نام مراكز تخصصي معاونت آموزش حوزه هاي علميه طلاب سطوح عالي آزمون تكميل ظرفيت مراكز تخصصي حوزه هاي علميه معاونت آموزش ثبت نام امتحانات نواقصي حوزه هاي علميه اطلاعيه پذيرش سطح چهار دكتري اداره كل امور آموزش اساتید مدارج علمي سنجش و پذيرش برنامه ريزي و ا رزيابي آموزشي مراكز ت خصصي آموزش غير حضوري عضويت در دامنه نجاح معاونت آموزش حوزهاي علميه  آدرس سایت معاونت آموزش حوزه های علمیه مرکز اطلاع رسانی سامانه نجما نجاح پذیرش حوزه های علمیه مدیریت حوزه علمیه قم ارزیابی نظارت اخبار اطلاعیه مراکز تخصصی مدارس سطوح عالی استان معاونت آموزش اموزش خبرگزاری معاونت آموزش پژوهش تبلیغ اموزش های کاربردی تهذیب آمار بررسی ارزیابی امتحانات شفاهی سنجش پذیرش ارتباطات مراجعات بازرسی فناوری اطلاعات امور طلاب دانش آموختگان اسکان شهریه تلبس خدمات کتبی آیت الله حسینی بوشهری حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال سامانه نجاح و نجما معاونت آموزش حوزه های علمیه مركز مدیریت حوزه های علمیه ثبت حضوری عضویت در دامنه نجاح معاونت آموزش حوزهای علمیه آدرس سایت معاونت آموزش حوزه های علمیه نام طلاب نتایج پذیرش حوزه های علمیه كنكور حوزه های علمیه ورود به سیستم جامع طلاب حوزه های علمیه شماره تماس با معاونت آموزش تماس با معاونت آموزش حوزه های علمیه خرید اعتباری ثبت نام مراكز تخصصی معاونت آموزش حوزه های علمیه طلاب سطوح عالی آزمون تكمیل ظرفیت مراكز تخصصی حوزه های علمیه معاونت آموزش ثبت نام امتحانات نواقصی حوزه های علمیه اطلاعیه پذیرش سطح چهار دكتری اداره كل امور آموزش اساتید مدارج علمی سنجش و پذیرش برنامه ریزی و ارزیابی آموزشی مراكز تخصصی آموزش مرکز خدمات آموزشی حوزه های علمیه برادران خواهران غیر حضوری پذیرش حوزه های علمیه دوره بلند مدت دوره کوتاه مدت سیکل دیپلم مقطع عالی و دانشگاهی شرایط پذیرش در حوزه های علمیه دفترچه راهنمای پذیرش حوزه های علمیه آزمون پذیرش منابع آزمون پذیرش حوزه

 
 
آیت الله اعرافی:

فتوای ۷۰ ساله علمای اسلام، حرمت ارتباط و همکاری با رژیم صهیونیستی است 


 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی، امروز در اجلاسیه «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی» که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و  از سوی مجمع عمومی این نهاد حوزوی برگزار شد، گفت: مراجع عظام،‌ علما و حوزه های علمیه از نخستین روزی که خنجر بر قلب امت اسلامی وارد شد و رژیم جعلی بر قطعه ای از سرزمین اسلامی سیطره پیدا کرد، این حرکت متجاوزانه را محکوم کردند و در طول بیش از ۷۰ سال از جنایت این رژیم، فتوای بزرگان دین همواره بر حرمت همکاری با این رژیم بوده است.

فتوای ۷۰ ساله علمای اسلام بر حرمت ارتباط و همکاری با رژیم صهیونیستی

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، افزود: از سوی علمای بزرگ اهل سنت از فرق و طوایف مختلف بر این حکم شرعی و وجوب مبارزه  با رژیم جعلی صهیونیستی تأکید شده و فتوا داده اند و علمای نجف و قم موضع واحد براساس اندیشه فقه اسلامی در برابر این پدیده نامبارک داشته و مبارزه کرده اند و در مقام عمل نیز وارد میدان شدند تا اینکه این رسالت به امام راحل و انقلاب اسلامی ایران و محور مقاومت رسید.

امام جمعه قم اظهار داشت: در این ۷ دهه شاهد خط واحد مقاومت در برابر این رژیم از سوی علما و حوزه ها بوده ایم  و امروز هم این صدای واحد را از علمای شیعه و مراکز دینی شاهد هستیم.

غصب بزرگ تاریخی

وی بیان داشت: نخستین مطلب این است که چرا فلسطین ؟ و چرا در این مورد ، موضع واحد را شاهد هستیم؟؛ در این باره باید گفته شود، غصب سرزمین مردم مسلمان فلسطین که بعد از جنگ جهانی صورت گرفته و این غصب بزرگ تاریخی است و کمتر از این نوع غصب ها در تاریخ جهان با دامنه وسیع شاهد هستیم. بنابراین پدیده اسرائیل، پدیده غصب، سیطره جویی و ظلم و اشغال گری بسیار وسیع در تاریخ بشریت است.

آیت الله اعرافی گفت: از سوی دیگر، غصب خانه ها و زمین های مردم مسلمان فلسطین، هجوم به عزت و کرامت امت اسلام بوده است. این که در قلب امت اسلام و با کمال پررویی منطقه وسیع و مقدس اشغال شود و فلسطینیان از آن منطقه بیرون رانده شوند، این تعرض به کرامت اسلام و انسان مسلمان و کشورهای اسلامی است.

عضو شورای عالی حوزه افزود: از سوی دیگر  این موضوع یک مقوله نمادین دینی و مذهبی است و آن قبله اول جهان اسلام است. این دست‌اندازی به قبله اول مسلمانان جهان و خطه راهبردی جهان اسلام، در درون خود سیطره بر قبله اول مسلمانان در جهان را هم به همراه داشت و این خود تعرض به نمادهای دینی و ارزش های متعالی امت اسلام است.

وی اظهار داشت: قدس و مسجد الاقصی در سیطره شیطانی قرار گرفت و کرامت معنوی و دینی امت اسلام تهدید شد. از سوی دیگر این پدیده نامبارک در محدوده کوچک محصور نیست، چرا که نقشه ی از نیل تا فرات و توسعه طلبی اسرائیل روی میزهایشان پهن بوده و هست.

رژیم صهیونیستی در درون و بیرون در محاصره مقاومت است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان داشت: گرچه با وجود انقلاب اسلامی و مجاهدت نیروهای انقلابی امروز محور مقاومت شکل گرفته و این رژیم در درون و بیرون در محاصره مقاومت است، ولی هیچگاه نقشه های توطئه طلبانه اسرائیل کنار گذاشته نشده است؛ چرا که قبل از پیروزی انقلاب، چندبار به کشورهای اسلامی حمله کرد تا بتواند سرزمین های اشغالی را توسعه دهد و اندیشه توسعه طلبانه شیطانی را محقق کند.

آیت الله اعرافی گفت: علاوه بر این که ذات این اندیشه امر نامبارک است، همزمان در درون افکار رژیم غاصب فکر توسعه طلبانه بسیار وسیعی وجود دارد و اگر ذره‌ای امت اسلامی عقب نشینی کنند، آنها پیش خواهند آمد.

عضو شورای عالی حوزه افزود: این توسعه طلبی، گاهی به صورت مرزی و گاهی فرهنگی است که این دومی بسیار خطرناک است. طرح های پیدا و پنهان برای تسخیر امت های اسلامی و نفوذ آنها  است. این طرح ها در منشور صهیونیزم وجود دارد و بارها تأکید بر توسعه مرزها کرده اند.

مساله فلسطین با سرنوشت همه جهان اسلام ارتباط دارد

استاد حوزه علمیه قم، اظهار داشت: به همین دلیل مسئله فلسطین دارای اهمیت فوق العاده ای است، چرا که قضیه، چند ضلعی است و با سرنوشت همه جهان اسلام و کشورهای اسلامی ارتباط دارد.

وی بیان داشت: مسئله سرزمین فلسطین مسئله ملی برای مردم آن و قصه آن عربی است که از سوی اسرائیل مورد تهدید قرار گرفته است. اما فراتر از این دو مسئله، بعُد اسلامی و همه گیر هم دارد. این همان مسئله ای است که امام راحل در همان آغازین روزهای انقلاب، تأکید کردند و گفتند که هرگز اسلام اجازه نمی دهد این سرزمین از مسلمانان گرفته شود و دشمن در آنجا حاکم شود. این موج در همه عالم اسلام اثر گذاشت.

آیت الله اعرافی گفت: بحث دیگر بعُد انسانی و رعایت حقوق انسانی است و همه مسلمانان و انسانها باید به این موضوع هم توجه داشته باشند. پس مسئله فلسطین با همه مسائل انسانی، فرهنگی و اسلامی و... گره خورده و این غصب، زشت ترین غصب جهان معاصر به شمار می رود.

عضو شورای عالی حوزه افزود: البته مسئله غصب در هر کجا اتفاق بیفتد زشت است مانند بحث قره باغ. این کارها و حتی تعدی بعضی از کشورهای اسلامی به کشورهای اسلامی دیگر هم ناروا و خفت بار است، اما بحث غصب فلسطین با همه ابعادی که مطرح شده، مسئله نمادین است و اگر قدرت اسرائیل پا گیرد و با آن مقابله نشود، منشأ همه فسادها و آسیب ها به کشورهای اسلامی مانند مصر، اردن و... تا ایران خواهد شد. این داستان از این لحاظ بسیار مهم و با اهمیت است.

موج انقلاب اسلامی اسرائیل را محدود کرد

امام جمعه قم اظهار داشت: اما گفتمان انقلاب اسلامی و موج انقلاب برای اولین بار اسرائیل را محدود کرد. در چند جنگ قبلی مسلمانان در مقابل اسرائیل می باختند، اما اولین باری که در شعاع انقلاب، محور مقاومت شکل گرفت، شاهد شکست این رژیم از حزب الله لبنان بودیم.

وی بیان داشت: امروز، محور مقاومت پدیده جدیدی است که اسرائیل را در خود محدود کرده و این برای مستکبران عالم بسیار سخت آمد. در برابر این پدیده هر چه تلاش کردند نتوانسته اند به پیروزی برسند و دائم هم شکست خورده اند. در این رابطه برای مقابله با اسلام اقدام به طراحی و تربیت گروهای تکفیری و جنگ مذهبی و تخریب چهره اسلام و مشغول کردن امت مسلمان به یکدیگر و دگر سو، فشار آوردن به کشورهای کوچک و حقیر منطقه است تا این ملت ها را به سمت سازش ببرند.

جنگ یمن برای متوقف کردن محور مقاومت بود

آیت الله اعرافی گفت: بیشترین این اتفاقات در دوره رئیس جمهوری ترامپ ایجاد شد. این شخص دولت های حقیر منطقه را به ذلت وادار کرد. این مسئله و بحث یمن پدیده شومی است که برای مخدوش کردن و متوقف کردن محور مقاومت ایجاد شد.

عضو شورای عالی حوزه افزود: همه باید بدانند که محور مقاومت شکل گرفته و این ذلت های تسلیم، حتما به نقطه پایانی می رسد، چرا که ترامپ به بهانه انتخابات و پیروزی در آن، این فشارها و توطئه ها را ایجاد کرد و امروز از او خبری نیست و هر کسی که به دنبال ظلم و تجاوز باشد، خبری هم نخواهد بود.

مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: بعد از توهین به پیامبر اسلام(ص)، شاهد ننگ و ذلت دولت های منطقه بودیم. اما امت اسلام، حتما اجازه موفقیت به آنها را نخواهد داد و دکترین محور مقاومت و امت اسلام و ایران اسلامی این است که ما می توانیم بدون جنگ این رژیم جعلی را شکست دهیم و راهش این است که انواع روابط سیاسی، اقتصادی و... با این رژیم قطع شود.

وی بیان داشت: در کنار آن محور مقاومت در مسائل مختلف اقتصادی و... در مجامع بین المللی مورد حمایت قرار گیرد و نهایت این که سخن امت اسلامی و گفتمان انقلاب، در مسئله فلسطین انتخاب آزاد میان صاحبان حق در فلسطین است.

انتخاب آزاد در فلسطین

آیت الله اعرافی گفت: همانطور که رهبر انقلاب گفتند همه فرق در این انتخاب آزاد شرکت کنند تا دولت درست و قانونی فلسطینی به وجود بیاید. البته اگر امریکا به این منطق انسانی و بشری و عقلانی تن ندهد، راه آن مبارزه است و امت اسلام این مبارزه را رها نخواهد کرد.

 

تصاویر / اجلاسیه مجازی "ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی" در قم

 

 

شماره خبر:٤١٥٨٠١   /   1399/08/30   /    ١٠:٥٩


خروج